Minikurzy stavební gramotnosti pro samostavitele

Když se člověk pustí do jakékoliv činnosti je velice vhodné získat alespoň přiměřené znalosti o dané problematice. Vytvořit si plán a koncepci řešení. Stejně tak to je i při plánování, povolování, výstavbě či stavební úpravě rodinného domu.

V naší krajině je zvykem si vše řešit sám svépomoci. Něco člověk zvládne sám, na něco si prostě musí najmout odborníka, kterému pak musí zaplatit. Při současných cenách pozemků a stavebních prací se snaží prostě ušetřit. Ovšem je potřeba si velice dobře promyslet na čem ušetří.  Pro správné rozhodnutí, je však potřeba získat tu správnou informaci, která ho v jeho rozhodnutí podpoří.

Naší sekundární činnosti je snaha poskytovat dostatek relevantních informací formou minikurzů a e-booků. Smyslem těchto edukativních produktů  je naučit základní dovednosti pro možnost řešit si „jednoduché“ věci sám, bez potřeby odborníka.

Jednotlivé minikurzy a ostatní materiály jsou stanoveny pro individuální stavebníky rodinných domů či drobných staveb. Jsou členěny na základní témata:

  • projektová dokumentace rodinného domu
  • povolení stavby rodinného domu
  • realizace stavby rodinného domu
  • zelená úsporám
  • kupujeme dům

Jednotlivá témata je možné probírat v naší speciální uzavřené facebook skupině.

V současné době intenzivně pracujeme na funkčnosti jednotlivých témat. V brzké době budeme jednotlivé minikurzy a témata plnit relevantními daty.

 


Vaše osobní data jsou pro nás pokladem. Z toho důvodu  se k ním také tak chováme, staráme se o ně a hlavně je střežíme proti zneužítí nějakým nezbedou.